Installfest 2020

You are currently viewing an older schedule version. You can find the current version here.
You're currently viewing an offline version of the schedule, so it may be outdated. Refresh this page once you have an internet connection to see the current schedule.
Track I
Track II
WS room I
WS room II
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
bash script from scratch (Lukáš Bařinka)
Kontextová historie shellu (Šimon Let)
Sway - Tiling Wayland Compositor (Jan Uhlík)
Co nového na Strahově (J. Zdenek)
PaaS komponenty jako cesta k DevOps bez Ops (Petr Černohouz)
Mobilní telefony a tablety s GNU/Linuxem v roce 2020. Proč byste se měli zajímat? (David Heidelberg)
Turris:Sentinel - sběr dat a dynamický firewall znovu a lépe (Martin Prudek)
BitLocker v linuxovém prostředí (Vojtěch Trefný)
Kdy se kód čte jako kniha? (Karel Kočí)
Úvod do měření internetové cenzury (Jan Pavlinec)
Embedded hardware bringup (Marek Vasut)
FPGA: Nebojte se hradlových polí (Tomáš Mudruňka)
ESP32-S2 (Petr Stehlík)
Mongoose OS na ESP32 (Tomáš Mudruňka)
🐝 zigbee2mqtt.io (Adam Hořčica)
Zaměřování vysílačů s rtl-sdr (Jan Hrach)
Jak zkrotit kontejnery, aneb úvod do Kubernetes (Vojtech Suk)
Modern Linux Networking: An Update for 2020 (Adam Kalisz)
Základy využití assembleru v Linuxu (Pavel Tišnovský)
QtMIPS Hands on Session to Understand Computer Architectures and Discuss Its Teaching (Pavel Píša, Karel Kočí)
Zabezpečenie domácej sieti (Marko Žbirka)
Embedded Linux, FPGA and Motion Control Hands-On (Pavel Píša)
Zaciname monitoring s Prometheus & Grafana (Anton Vorobiev, Štěpán Vraný)
Emailová sebeobrana: ochraňte soukromí svých blízkých s GnuPG (zebra)
Workshop Začnete s Reactem (React, Next.js, Zeit) (Zuzka Jeschke)
Track I
Track II
WS room I
WS room II
Otevřená místnost
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
Termux: Linux ve vašem Androidu (Petr Krčmář)
ZEIT, Serverless Deployments - nasazujte aplikace i bez serverů (Ondrej Sika)
Kde aktuálně je už ten autobus. (Tomáš Tichý)
Building a CDN with Ceph object storage (Josef Zelenka)
Moderní nástroje pro příkazovou řádku (Jakub Vokoun)
Mikroslužby a Kontejnery (David Bečvařík)
bezpečné řešení pro správu hesel musí být opensource (Josef Jebavý)
Governance risk & compliance. Porovnání komerčních a komunitních řešení. (Jakub Rubáš)
Prometheus - jiný monitorovací systém (Věroš Kaplan)
Instalace FHD IPS displeje na ThinkPad X230 (Emil Miler)
Multi machine tests in openQA (Pavel Dostál)
CI pipelines a tvorba binarek - not good enough (Tomáš Chvátal)
GUI v Octave aneb děláme matematické nástroje s grafikou snadno a rychle (Petr Polášek)
CNC Frézování a Otevřený CAM software (Tomáš Mudruňka)
Unattended installation ISO (Jakub Vokoun)
How to build private LoRaWAN infrastructure with Docker and ChirpStack (Tomas Hrdlicka)
Prometheus - workshop (Věroš Kaplan)
Environment monitoring with The Things Network, InfluxDB, and Grafana (Tomas Hrdlicka)
GRC - ukázka nasazení vybraných open source řešení (Jakub Rubáš)
Základy jazyka Go - workshop (Jakub Čajka, Pavel Tišnovský)
Vlastní Terraform Provider v Go (Ondrej Sika)
ThinkPad sraz (Emil Miler)