Installfest 2020

Zaciname monitoring s Prometheus & Grafana
2020-02-29, 11:00–12:55 (Europe/Prague), WS room II

Dost často potkáváme názor, že ""Prometheus je cool, ale strašně složitý"". Chtěli bychom toto tvrzení vyvrátit a provést základní workshop o sběru metrik a monitoringu pomocí Promethea. Během workshopu postavíme ""good starting point"": funkční setup skládající se z prometheus serveru, sady exportérů, alertmanagera a grafany. Účastníci by na tomto základě mohli stavět provozní setup podle svých potřeb


Obtížnost přednášky

Začátečníci

Anton is a huge enthusiast of Cloud technologies and has a wide expertise in building and operating Kubernetes-based platforms. Being an independent cloud technologies consultant, he helps a number of companies to manage their infrastructure and make it more flexible and durable.

V roce 2010 jsem začal s implementací zákaznických konfigurací na normálních, hmatatelných, serverech. Pak jsem se sice přesunul do cloudu, ale láska k automatizování a implementování mi zůstala. Jsem zapálený propagátor DevOps kultury a neustále zkoumám nové technologie a pak o tom píšu na blog. Věřím, že znalosti si mají sdílet a v tomto ohledu se snažím být svému okolí příkladem.