Pavel Píša
He studied cybernetics and robotics at CTU FEE, where he currently teaches and works on projects using GNU/Linux and other processor technologies. He participates in design of firmware and electronics of laboratory and medical devices and precise servo control in PiKRON.com company. He provides consultations to more companies in the field as well.
- Project participation at OpenHub: https://openhub.net/accounts/ppisa/positions
- Social/Fediverse/Mastodon: https://social.kernel.org/ppisa
- Open Technologies Research Education and Exchange Services knowledge base at CTU FEE
- CANbus CTU FEE related projects: https://canbus.pages.fel.cvut.cz/
- Computer Architectures (mainly RISC-V base) courses and simulators: https://comparch.edu.cvut.cz/
Sessions
Na schůzce budou k dispozici naše výukové kity MZ_APO (min 18 kusů), destičky ICE-V a PolarFire BeagleV-Fire. Dále další hardware, DC a PMSM motory, modelářská serva, čipové kamery. Předvedeme a podělíme se o zkušenosti s využitím různých návrhových řetězců včetně otevřeného YosysHQ, různých jade systémů od NuttX na ICE-V přes PREEMP_RT Linux kernel and RTEMS na větších deskách s porty řídicích aplikací a návrhů pro zapojení do automobilové sběrnice CAN. Minimálně na kitech MZ_APO si bude možné vyzkoušet i návrh řídicí aplikace z pysimCoder na bázi Rapid Prototyping s možností ladění za běhu přes protokol silicon-heaven.
Základní instrukční sada architektury RISC-V je v současné době optimální volba pro výuku, kde pro naše kurzy nabízíme simulátor QtRvSim. Zároveň již zastává minimálně druhou pozici ve světě vestavných systémů a postupně nabízí k experimentování první výkonné systémy pro desktop a cílí do budoucna i na superpočítače. Pro zájemce po seznámení se s RISC-V instrukcemi na simulátoru zpřístupníme různé fyzické platformy s RISC-V na kterých budou moc experimentovat.